Bebeklerde Uçuk Riski

Özellikle soğuk kış mevsiminde sıklıkla meydana gelen uçuk bebek ve yaşlılarda büyük risk taşıdığını biliyormuydunuz. Herpes virüsünün neden olduğu uçuk özellikle dudak ağız ve burun çevresinde görülmektedir. Çocuklarda tehlikeli sonuçlara sebep olan herpes virüsü göz ve parmaklarda meydana gelmesi durumunda ise beyin iltihabına bağlı ölümle sonuçlanmaktadır.

Uçuk ile insanları öpmeyin
Bir çok hastalık gibi bulaşıcı olan uçuk problemi yaşayan bireyler uçuk dudakla insanları öpmemeleri yönünde uzmanlar uyarıyor. Dikkat edilmesi gereken diğer öneriler ise aynı havluyu, kaşık, çatal gibi araçlarıda ortak kullanmamanız yönünde dikkat edilmelidir.

Bebeklerde Uçuk

Uçuğa Sebep Olan Faktörler

Her yaşta görülebilen uçuk başlıca sebepleri arasında sıkça rastlanan soğuk algınlığı, ateş, grip, stres, yorgunluk, uygukuszluk ve alkole bağlı olarak meydana gelmektedir.

6 Yaşından Küçüklerde Risk Oluşturuyor
Bağışıklık sistemi henüz gelişmemiş olan çocuklarda el ve göz çevrelerinde görülen uçuk büyük risk taşımaktadır. Bu tür durumlarda ise yapılması gereken mutlaka bir çocuk doktoruna başvurulması gerekmektedir. Uçuk deyip geçilmemesi gereken butür durumlar tüm insanların başına gelebilmektedir.

Bebeklerde Uçuk Beyin İltihabına Neden OlabilirYorum Bulunamadı

Yorum yapılmamış

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.