Gönül Kolat

Tesettür giyim denilince akla bir sürü firma geliyor. Fakat gelişen ve büyüyen bu Pazar, tasarımcıların önünü de bir hayli açmış durumda. Bunlardan birisi de ‘Gönül Kolat’. Tesettürlü olupta bu ismi duymayan yok gibi artık. Kendine özgü tasarımları ve fikirleri ile ön plana çıkan bu genç tasarımcı, büyümeye devam edeceğe benziyor.

Gönül Kolat Kimdir?

Sempatikliği ile dikkat çeken bu genç hanım aileden terzi sayılabilir. Marmara Üniversitesi Tekstil bölümünü birincilikle bitiren Kolat, baba mesleğini icra ediyor. Mezun olduğunda atölyesi bile bulunmayan Kolat, babası ile çalışmak yerine kendi ayakları üzerinde durma yoluna gitmiş.

Bu bağlamda ‘sadece bilgisayarım ve parlak bir fikrim vardı’ diyen tasarımcı, kendisine Facebook hesabı açmak ile koyulmuş işe. Ve takı tasarlayıp, internetten bunları görücüye çıkarmakla işe başlamış. Ardından kıyafet tasarlayıp aynı şekilde işe devam ederken, tesettürlü bir hanımın siparişi ile dönüm noktasını yakalamış.

Gönül Kolat Tesettür Koleksiyonu

Tesettür kıyafetini tasarlamanın ardından bu işten çok zevk aldığını belirten Gönül Hanım, tesettür kıyafeti işine yoğunlaşmaya başlamış ve ‘ Tütü Etek’ olarak bilinen eteklerin mucidi olmuş.

Daha sonra kendiside tesettüre giren tasarımcı, internette bir çığ gibi büyüyerek kendi butiğini açmış. Şu an tesettür giyim modasının öncülerinden olan Kolat, tasarladığı günlük ve özel günler için olan kıyafetleriyle, tesettürlü hanımların kalbini fethediyor ve adından daha çok söz ettireceğe benziyor.

Ferace Modeline Hayran Kalacaksınız!
Bursa şubesini sizlere duyuran modacı aynı zamanda bundan sonraki günlerde modelleri arasında bayanların vazgeçilmezi haline gelen ferace modellerinde gönül kolat şıklığını göreceksiniz.

Gönül Kolat Televizyon Proğramı
Katıldığı bir tv proğramı ile tesettür ve moda hakkında güzel bir söyleşi gerçekleştiren Gönül hanım’ın proğramını daha önce izleme imkanı bulamadıysanız aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Tesettürde Gönül Kolat Şıklığı YaşanıyorYorum Bulunamadı

Yorum yapılmamış

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.